İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA The Flooring Co.’nun 2011 yılından beri destekçisi olduğu Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), bu yıl 1-5 Aralık tarihlerinde çevrim içi gerçekleşecek. Festivalde her sene olduğu gibi, değişimin öncülerine ışık tutan belgeseller izleyicilerle buluşacak.

SYFF, sürdürülebilir bir yaşam kültürü için insanlık olarak birlikte hareket etmenin hayati önem taşıdığı ve değişimi gerçekleştirmek üzere her bireyin katkısının çok değerli olduğu bu dönemde, topladığı hikâyelerle bunun başarılabileceğine dair güvenicanlı tutmaya davet ediyor. Seçkide yer alan belgeseller, yaratıcılık, niyet, azim ve çeşitlilikle şekillenen bir gelecek olasılığını gözler önüne seriyor. Bu gelecek çok uzak değil; onu 2030 yılına kadar atılacak adımlar belirleyecek. Festival şu soru üzerine odaklanıyor: “2050’de nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz ve bunu yaratmak için birlikte ne yapabiliriz?”

SYFF2021 seçkisi, birey, aile, kurum, sektör ve toplum ölçeğinde değişimin örneklerini aktarıyor; kaosun içindeki dinginliği, krizin içindeki umudu, karmaşanın ortasındaki adaptasyonu, çaresizliğin güce dönüşmesini gösteren belgesellerle gerçekleşmekte olan dönüşümü gözler önüne seriyor. 2021 seçkisi, öne çıkan Sistem Değişimi, İşiyle Dünyayı Değiştirenler, İklim İçin ve Suyu Düşünenler temaları ile izleyicileri dünyanın farklı yerlerinden ilham verici hikâyelerle buluşturuyor.

PETRA The Flooring Co.,sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm politikalarını benimsemesi ve sektörel çabaları ile gelecek için sürdürülebilir adımlar atmaya büyük önem veriyor. Nitelikli, sağlıklı ve yenilikçi yaşam alanları yaratmak isteyen profesyonellerin çözüm ortağı olan ve tüm faaliyetlerini doğaya ve insana saygılı bir şekilde gerçekleştiren PETRA TheFlooringCo., 2021 yılında da SYFF’nin Festival Dostu olmaktan onur  duyuyor.

PETRA The Flooring Co. Kurucu Ortağı Özden Başıbüyük, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne 10 yılı aşkın süredir verdikleri desteğin önemini şu şekilde açıklıyor:

‘’Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali yıllardır istikrar ve inançla çok değerli bir ideali gerçekleştiriyor. Bana göre bireysel farkındalığın artması ile toplumsal uyanışlar gerçekleşir ve bu sabır işidir. Doğamız ve toplumsal yaşamımızın değerlerini ve farkındalığımızı hatırlatan ve daha iyisi nasıl olur  diye sormamıza sebep olarak sürdürülebilir mutlu bir yaşamın bizim hayattaki seçimlerimize bağlı olduğunu anlatan bu değerli festivalin dostuyuz.

Festival ekibine, sabırla ve evrensel bir kalite ile ve her sene daha iyisini başararak bu yolda devam ettiği için sonsuz saygı duyuyoruz ve teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız.

Tüm diğer dostlarımızı, bu filmleri izlemeye, bu farkındalığa katkı vermeye davet ediyoruz.

Tüm gösterimler ücretsizdir. Detaylı etkinlik takvimi ve kayıt için: surdurulebiliryasam.net sitesi ziyaret edilebilir.