VISION OF ELEGANCE Bohème
VISION OF ELEGANCE Bohème

Fransa temelli karo ve rulo halı markası Balsan, 2023/2024 sezonunun yaratıcılık rengini “Green Hope” (Yeşil Umut) olarak belirledi. Halılarda kullanılan yapı bileşenlerinden yüzde yüz yerli üretim sürecine kadar her aşamada eko-tasarım ilkeleriyle hareket eden ve faaliyetlerini doğaya saygılı bir şekilde gerçekleştirmeye özen gösteren markanın bu hamlesi, doğa ve çevre ile yenilenen ve giderek daha fazla bağlılık gösteren ilişkisinin bir işareti.

İlhamını az suya ihtiyaç duyması ile kuraklık ve soğuğa karşı dayanıklılığıyla bilinen badem meyvesinden alan Green Hope, yeşil-gri pastellerin toprak rengi ile harmanlanarak yumuşak bir kadife dokunuşuyla tamamlandığı hafif ve bitkisel bir renk yelpazesi sunuyor.

Renk Seçenekleri

Yenilenme, yeniden doğuş, verimlilik ve saflık mesajlarını taşıyan badem yeşili halı rengi Green Hope, gezegen için yeni bir umudun manifestosu olmaya aday. Her yıl ilk çiçek açan ve baharı duyuran badem ağacı gibi Green Hope’un badem yeşili rengi de doğanın ve gezegenin döngüsünün yenilenmesini müjdeliyor. Ekolojiyi merkeze alan çevre bilinci yüksek taze bir yaklaşımla bu kez doğaya ve insanın geleceğine karşı daha duyarlı olunması umudu Green Hope’un badem yeşili rengiyle iletmeyi amaçladığı olumlu mesajlar arasında.

Sürdürülebilirlik
Sürdürülebilir ürünler

Green Hope, zamanın endişeleri ve ruh halini göz önünde bulundurarak doğaya duyulan yeni ve samimi bir ilginin habercisi; ekolojik farkındalığın yanında geri dönüşüm ve endüstriyel ürünlerin döngüselliği konularındaki sorumluluğumuzu da bize yeniden hatırlatıyor. Yeni ürünlerin yanı sıra yaşam döngülerinin sonundaki halıların pozitif bir çevresel ayak izi bırakması amacıyla çalışmalarını sürdüren Balsan’ın ekolojiye olan bağlılığını yansıtan bu renk; bizi içinde yaşadığımız gezegenle saygı, koruma ve barışa dayalı daha iyi bir ortaklık oluşturmaya çağıran bir çevre bilinciyle dolu.

Green Hope renginin kullanıldığı Balsan ürünleri; “Sublime”, “Majestic”, VISION OF ELEGANCE koleksiyonundan “Bohème”, COLOR SCALE koleksiyonundan “Crazy” ve TAKE A WALK koleksiyondan “Take a Walk”.

Take a Walk
Take a Walk
COLOR SCALE Crazy
COLOR SCALE Crazy

Balsan, karo ve rulo halıda iki bin çeşitten fazla ürünle özel tasarıma imkân vermesiyle diğer üreticilerden ayrışarak Türkiye’deki tek yetkilisi PETRA The Flooring Co. tarafından yapı sektörüne sunuluyor. Marka, bünyesindeki su arıtma istasyonu sayesinde çevre yönetim sistemini sürekli geliştirirken GUT, HQE, LEED, BREEAM gibi çeşitli yeşil bina sınıflandırmalarında üst kategorilerde yer alıyor. 2013’te ulaştığı sıfır atık hedefiyle marka, PETRA’nın “Sürdürülebilir Gelecek” ilkesine de uyum sağlıyor. PETRA çatısı altında sunulan ürünler hakkında ayrıntılı bilgiye Balsan sayfamızdan ulaşabilirsiniz.