Hakkımızda

Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından PETRA The Flooring Co., 1993’ten beri “Sağlıklı Zeminler Mutlu Adımlar” ilkesiyle yapı sektörü profesyonellerine nitelikli ürün ve projelerle çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Temsilciliğini üstlendiği ve yenilikçi markası O2 Flooring çatısı altında ürettiği iç mekân ticari zemin ürünlerinin yanı sıra portföyüne yakın zamanda eklediği duvar kâğıdı, döşemelik ve perde kumaş çeşitlerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle müşterilerine ulaştırıyor.

20 yılı aşkın bir sürede, hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile sektörde öne çıkan PETRA, “Nitelikli Ürün Doğru Çözüm” ilkesiyle müşteri odaklı çalışarak kısa sürede pratik çözümler üretiyor, bünyesindeki profesyonel uygulama ekipleri ve en güncel ekipmanlar ile uygulama hizmeti sunuyor.

İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA’nın ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri, projeye kattıkları tasarım değerinin yanı sıra, LEED, BREEAM vb. yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınmasını sağlıyor. O2 Flooring ürün gamında tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA, “Sürdürülebilir Gelecek” ilkesini benimseyen yönetimiyle dünyanın en sağduyulu üreticileri arasında yer alan birçok markanın da temsilciliğini üstleniyor.

PETRA The Flooring Co.;

  • Karo halı, rulo halı, lüks modüler zemin kaplaması ve yükseltilmiş döşeme sistemleri sunan O2 Flooring markasının dünya genelinde tek yetkilisi;
  • Lüks vinil zeminleri ahşap, parke, taş, seramik zeminlerden esinlenerek tasarlanan Design Flooring ürünlerinin Türkiye’de tek yetkilisi;
  • Karo ve rulo halıda iki bin çeşitten fazla ürünle özel tasarıma imkân veren Fransız markası BALSAN’ın Türkiye’de tek yetkilisi;
  • Doğal, yüksek dayanımlı, insana ve çevreye saygılı kauçuk zemin döşeme malzemeleri üreten Indelval’in Türkiye’de tek yetkilisi;
  • Özel karo halı çözümlerinde dünyanın en köklü ve öncü markalarından Milliken’in ise Türkiye’deki iki yetkili firmasından biri olarak hizmet veriyor.
  • Duvar kâğıdı, döşemelik kumaş ve perde kumaşları konusunda dünyanın en iyi markalarından VESCOM ürünleri, Vescom Türkiye yetkisinde ve PETRA çatısı altında sunuluyor.

Ürün ve hizmetlerinin yanı sıra PETRA “İyi Tasarım, İyi Mimarlık” ilkesiyle desteklediği kurum, kuruluş ve etkinliklerle mimarlık kültürüne katkı sağlamaya öncelik veriyor.

Nitelikli ürün ve hizmetleri ile milyonlarca metrekare referans ve tecrübeye sahip PETRA sizleri de değerli müşterileri arasında görmekten ve Sarıyer, İstanbul’da yer alan Showroom’unda ağırlamaktan mutluluk duyar.

Doğru Yerdesiniz!

Misyon ve Vizyon

Misyonumuz; nitelikli, sağlıklı ve yenilikçi yaşam alanları yaratmak isteyen profesyonellerin çözüm ortağı olmak ve tüm faaliyetlerimizi çevreye, doğaya ve insana saygılı bir şekilde gerçekleştirmektir.

Bunu yaparken kendimizi sürekli geliştirip, Ar-Ge ve inovasyona yatırım yaparak ilerliyor, bizimle aynı değerlere sahip markaları kendi bünyemize katıyor ve aynı zamanda kendi ürün ve sistemlerimizi geliştiriyoruz. Ürün, malzeme, uygulama alanındaki deneyimlerimizi nitelikli mekanlar geliştirmek için sektörle paylaşıyoruz. Çevreci ve yenilikçi tasarım yaklaşımlarımız ile sektör profesyonellerine ve profesyonel adayı öğrencilere de hizmetlerimizi destekleyen faaliyetler ile değer katıyoruz.