PETRA The Flooring Co., 2022 yılında da mimarlık kültürünün gelişimine destek vermeyi sürdürüyor. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen “D-100’den Öğrenmek” başlıklı S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması, PETRA The Flooring Co. Ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

2005 yılından bu yana S.O.S. İstanbul Fikir Projesi, kentteki “sorunlu alanlar” için öğrencileri “alternatif projeler” üretmeye teşvik ediyor. İstanbul’un problemli bölgeleri üzerine fikirler üretilmesini amaçlayan ve kentin öncelikli konuları üzerine düşünmek için platform açan S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması, bu sene konu olarak D-100 kara yoluna odaklanıyor.

Yarışmanın jürisinde Arzu Erdem (Jüri Başkanı), Çiğdem Eren, Birge Yıldırım, Gökhan Kodalak, Nilüfer Kozikoğlu, Sinan Logie ve Zuhal Kol yer alırken; Danışman Jüri Üyeleri arasında ise Durmuş Dilekci (İstanbulSMD Yönetim Kurulu Başkanı), Deniz Aslan, (İstanbulSMD Yönetim Kurulu Üyesi) ve Hasan Sıtkı Gümüşsoy (İstanbulSMD Yönetim Kurulu Üyesi) bulunuyor.

İki aşamada gerçekleşecek yarışmanın birinci aşaması için projelerin son teslim tarihi 30 Mart 2022.

S.O.S. İstanbul Fikir Projesi Yarışması şartnamesi ve detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşmak mümkün.