Azerbaycan’da inşaat sektörünün geleceğini tartışmak üzere BIM4AZERBAIJAN tarafından Bakü Gençler Merkezi’nde düzenlenen “Digital Construction Summit” (Dijital İnşaat Zirvesi) etkinliğine PETRA The Flooring Co. Kurumsal Satış Yöneticisi İnşaat Mühendisi Derviş Yıldız ile Pazarlama İletişim Sorumlusu İç Mimar Asrın Uçar konuk oldu. 21 Eylül 2023 Perşembe günü gerçekleşen zirvede “Digital Transformation of Building Materials” (Yapı Malzemelerinin Dijital Dönüşümü) sunumuyla Yıldız ve Uçar, PETRA odağında yapı malzemelerinin dijital dönüşümü ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Yapı Malzemelerinin Dijital Dönüşümünü (1)

Fotoğraf: BIM4AZERBAIJAN’ın izniyle

Zirvede, yeni inovasyonların ve modern süreçlerin inşaatın geleceğini nasıl şekillendirdiğini tartışmak üzere inşaat, mimarlık, mühendislik ve diğer sektör uzmanları bir araya gelirken küresel markaların önde gelen profesyonelleri, dijital dönüşüm ve BIM entegrasyonu konusundaki deneyimlerini aktardı. Markanın ve ürünlerin dijitalleştirilmesi konusunda öncü adımlar atan PETRA, bu kapsamda BIM (Building Information Modeling) altyapısına malzeme kütüphanesi oluşturması amacıyla kurulan BIMNesne ile yaptığı iş birliğini ve  PETRA markası olan O2 Flooring’in Step ve Cosmos Karo Halı ürünlerinin BIMNesne dijital yapı kütüphanesine eklenmesinin detaylarını paylaştı.

Yapı Malzemelerinin Dijital Dönüşümünü (2)

Fotoğraf: BIM4AZERBAIJAN’ın izniyle

Yerel ve uluslararası sanayi ve devlet kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışarak düzenlenen etkinlikte ayrıca bir inşaat projesinin nasıl tasarlandığı, inşa edildiği ve işletildiği; verimli, güvenli, sürdürülebilir ve her zamankinden daha uygun maliyetli bir inşaat için ofis, saha ve iş akışlarını birbirine bağlayan dijital çözümlerin nasıl yönetildiği ve sunulduğu tartışıldı.

BIMNesne ’ye kaydolarak platforma ücretsiz erişim sağlayabilir, PETRA marka sayfasından BIM tabanlı uygulamalarla çalışan O2 Flooring ürünlerini projelerinizde kullanmak üzere buradan indirebilirsiniz.