Yapı malzemelerinin dijital dönüşüm süreçlerinin desteklenmesi ve ürünlerin tasarımcılara dijital olarak servis edilmesi günümüz tasarım dünyasında büyük önem taşıyor. PETRA The Flooring Co. da bu vizyonu benimseyerek güncel teknolojiler doğrultusunda markanın ve ürünlerin dijitalleştirilmesi konusunda öncü adımlar atmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda PETRA The Flooring Co. ve inşaat malzemelerinin dijitalleşmesi ve BIM (Building Information Modeling) altyapısına malzeme kütüphanesi oluşturulması amacıyla kurulan BIMNesne yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. BIM Nesne oluşturduğu dijital kütüphaneyle, ulusal ve uluslararası arenadaki tüm tasarımcıların ücretsiz ulaşabileceği bir sistem sunuyor.

Dijitalleşme süreci için atılan bu önemli adım kapsamında PETRA The Flooring Co.’nun yeni markası O2 Flooring’in Step ve Cosmos Karo Halı ürünleri, tasarımcıların kolayca ulaşabilmesi için BIM Nesne malzeme kütüphanesine eklendi. Böylece, BIM tabanlı programlarda O2 Flooring ürünlerinin dijital ikizlerinin yanı sıra metraj tablolarına erişmek ve verimli, hızlı, bilginin doğru kullanıldığı bir projelendirme süreci yönetmek mümkün kılınıyor. Sistemde kayıtlı İplik Çeşidi, Ağırlık, Yanmazlık Derecesi, Akustik Değerler, Tedarikçi Bilgileri, Üretim Detayları gibi ürün bilgileri ile kolayca çıktı alınabiliyor.

Petra Bim Nesne Sayfasi

PETRA The Flooring Co.’nun BIM Nesne’de yer alan yeni marka sayfası, 25 Ocak’ta PETRA kurucu ortaklarından Özden Başıbüyük’ün BIM4Azerbaijan çevrim içi etkinliğinde gerçekleştirdiği Malzemelerin Dijital Dönüşümü konulu sunumda tanıtıldı. Etkinlik kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

BIM Nesne’ye kaydolarak platforma ücretsiz erişim sağlayabilir, PETRA marka sayfasından BIM tabanlı uygulamalarla çalışan O2 Flooring ürünlerini projelerinizde kullanmak üzere buradan indirebilirsiniz.