Balsan CloseUp carpet PTM VISION HD 607 5

Fransız markası Balsan’ın “Peak to Marble” karo halı koleksiyonu, mermerin doğasını farklı şekillerde yorumlayan Vision HD, Zoom HD ve Scope HD serileri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Tasarımcılar tarafından estetik görünümü ile sıklıkla tercih edilen Vision HD; “saf” beyaz mermerin özel yapısı ve görünümünden ilham alıyor. Farklı tonlardaki damarlar ile mermerin her parçada benzersiz bir tasarıma imkân vererek mekânları kendine özgü hale getirmesi; serinin tasarım yaklaşımında önemli rol oynuyor. Vision HD, Peak to Marble koleksiyonun diğer ürünleri Zoom HD ve Scope HD ile doğal bir uyum sağlıyor.

Balsan Roomset carpet PTM VISION HD 607 1

Akustik izolasyon konusunda yeni çözümlere odaklanan Balsan, Peak to Marble koleksiyonunda geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan ve geliştirilmiş akustik performans sunan “Sonic Confort” keçe taban sayesinde konaklama, hizmet, eğlence, ulaşım ve sağlık gibi trafik yoğunluğu yüksek sektörlerde akustik konfor sağlıyor.

Vision HD ayrıca, çözelti boyalı %100 geri dönüştürülmüş Econyl iplik bileşimi sayesinde çevreye saygılı, dayanıklı ve kolay temizlenebilir bir ürün sunuyor. İçerik bileşenlerinden üretim sürecine kadar her aşamada eko-tasarım ilkeleriyle hareket eden Balsan; GUT, HQE, LEED, BREEAM gibi çeşitli yeşil bina sınıflandırmalarında da üst kategorilerde yer alıyor. 2013’te ulaştığı sıfır atık hedefiyle marka, PETRA’nın “Sürdürülebilir Gelecek” ilkesine de uyum sağlıyor.

Balsan, karo ve rulo halıda iki bin çeşitten fazla ürünle özel tasarıma imkân vermesiyle diğer üreticilerden ayrışarak Türkiye’deki tek yetkilisi PETRA The Flooring Co. tarafından yapı sektörüne sunuluyor. Markanın PETRA çatısı altında sunulan ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiye Balsan sayfamızdan ulaşabilirsiniz.