Milliken karo halı

Milliken, yenilikle beslenen, tasarıma adanmış, 1865 yılından beri araştırarak, keşfederek ve yaratıcılıkla insanların hayatlarını zenginleştirmekte olan bir firmadır. Amerika Birleşik Devletlerinde, özel şirketler arasında en büyük patent koleksiyonuna sahiptir.

Firmanın USA, İngiltere, Belçika, Fransa, Hindistan, Çin ve Avusturalya’da Kimya,Zemin malzemeleri ve performans malzemeleri alanında çalışmakta olan 7000 den fazla çalışanı ve 41 üretim tesisi bulunmaktadır.

Ulaşım, Yapı Sektörü, Endüstriyel Sanayi, Mimari, Tasarım ve özel kimyasallar alanlarında hizmet vermektedir. Milliken Dünya’nın dört bir yanında ki ofis, otel, hava alanı, ev ve ticari mekanlar için zemin kaplamaları konusunda Dünya’nın önde gelen üreticilerinden biridir.

İngiltere’deki ödüllü tasarım stüdyoları ve üretim tesisleriyle Milliken, dinamik kolleksiyonlarla dolu bir tarihe sahip, lider bir halı tedarikçisi.Küresel sezgiyi ulusal uzmanlıkla birleştiren Milliken,yüksek performanslı, usta mühendislikle imal edilmiş ürünler sunarak, inovasyon ve tasarımın ön safhalarına yerleşti.

London Showroom 2

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE ÇEVREYE SAYGI

100 yıllık çevresel yönetimiyle, Milliken şirketleri dünyanın en sorumluluk sahibi imalatçıları arasında yer alıyor. Milliken, 1900’lerin başında dahi operasyonlarında paketleme ve tekstil materyallerini yeniden kullanıyordu. 1900’ler ilerlediğinde ilk temiz hava ve su yasaları çıkarılmadan ve ABD Çevre Koruma Ajansı kurulmadan yıllar önce Milliken atık üretimini engellemek, ürün performansını artırmak ve kaynakları korumak için kapsamlı bir plan geliştirdi.

1960’lara gelindiğinde Milliken çevre üzerindeki etkisini azaltmak için daha resmi bir çevresel politika belirledi.Bu yönetim politikası bugün dahi tüm kararlarını yönlendirmeye ve ürün tasarımı üzerine inovasyonlarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Carbon negative

Milliken ormanlarındaki 526 kilometre kareye yayılmış ağaçların sürdürülebilir idaresi, yenilenebilir kaynakların kullanımı, dahili ve üçüncü parti enerji denetimleri ve çeşitli koruma projeleri içeren enerji yönetimi sistemi sayesinde Milliken “karbon negatif”tir. Tekstilden kimyasallara tüm Milliken & Company ürünleri sertifikalı karbon nötrdür.

Milliken bilim adamları halıları ıslak ya da kuru yapıştırıcılara gerek duymadan yerlerinde tutmayı sağlayaca TractionBack® teknolojisini geliştirerek uçucu organik bileşik (VOC) emisyonuna çözüm buldular.

Milliken’in modüler zemin kaplamalarına uygulanarak yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmalarını, ama aynı zamanda kolayca taşınabilmelerini ve yerlerinin değiştirilebilmesini sağlayan TractionBack® teknolojisine sahip halılar, LEED sertifikası için varolan diğer tüm modüler halılardan fazla puan kazandırıyor. 

Milliken’de kullanılan tüm donanımlar verimlilik için tasarlanmıştır. Sensörler enerji ve su kullanımını saniye saniyesine izlemektedir. Milliken ürünleri, ISO 14040 Çevre Yönetimi Standardı’na göre Yaşam Döngüsü Analizi sayesinde daha tasarım aşamasında dikkatle incelenir. Tüm ABD tesisleri OSHA VPP STAR sertifikalı ve LaGrange, GA imalat tesisleri ISO-14001 çevre yönetimi standardına uygundur. Ayrıca Milliken ISO 9000 kalite yönetimi standardına göre halı imalatı sertifikası alan ilk firmadır.

MILLITRON DİJİTAL BASKI TEKNOLOJİSİ 

1970’lerde dijital dünyanın gelişimiyle Milliken araştırmacıları halı ve kilimler üzerine dijital baskı yapma fırsatının farkına vardılar. Bunun sonucu olarak Millitron® baskı makinesi, endüstrinin ilk bilgisayar kontrollü halı baskı makinesi icat edildi. Milliken’in dijital tekstil baskısı işlemi, halı ipliklerinin sadece uçlarına renk ekleyen üst baskı işleminin aksine, halı ipliklerine renklerin tamamen nüfuz etmesini sağlıyor. Bugün bu teknolojiyle geniş bir renk yelpazesine sahip, yüksek çözünürlüklü, en ileri teknoloji dijital desenler basılabiliyor ve desen değişimleri bir saniyeden kısa zamanda yapılarak ticari zemin kaplamaları için “ısmarlama” çözümler sunulması mümkün kılınıyor. Modüler karoların sağladığı esneklikle birleştiğinde dijital baskılı halı sistemleri tasarımcılar için, büyük ölçekli sanat yerleştirmelerinden hafif incelikli dokulara, görünüş ve performans açısından müşterilerinin ihtiyaçlarını mükemmel olarak karşılayacak mekanları yaratmada sonsuz özgürlük sunuyor.

 Millitron

 Performance Garanty and Lifetime Antistatic

 SDN

 Hızlı Servis

Sertifikalar

Karo halının taban sistemi, halının performansını, dayanıklılığını ve ilk günkü şıklığını koruyabilmesi bakımından kritik öneme sahiptir. Doğru taban, halının sadece boyutsal olarak sabit kalmasını değil, aynı zamanda akustik,izolasyon ve çevre dostu olabilmesi açısından da çok önemlidir.
Ortama uygun taban sistemi seçilmelidir. Milliken bu konuda pek çok yenilikçi, çevreci ve kolay uygulanabilir taban sistemi seçenekleri sunmaktadır.

 

Comfort Plus® Cushion Back (Lüks Yastık Taban) / Cushion Back (Yastık Taban)

 

Milliken’in yeni nesil Comfort Plus® tabanı %90 geri dönüştürülmüş malzemeden oluşmaktadır. Kullanım sırasında kişide ayak konforu sağlarken halının ömrünü de önemli ölçüde arttırır. Buna ilave olarak montaj, ergonomi, akustik, güvenlik ve çevresel faydalar da sağlamaktadır.

Ekran Alıntısı

Açık ofis ortamlarında, herkesin aynı anda konuşurken çıkardığı, pek çok elektronik cihazın insan kulağının işitebildiği veya işitemediği ses ve gürültüler hem rahatsız edici hem de yorucu olmaktadır. Tüm bu akustik sorunların olduğu koşullarda,Comfort Plus® tabanın akustik performansı çok etkiliyecidir. Comfort Plus® özelliğine sahip halıların uygulandığı ortamlar, standart tabana sahip halıların uygulandığı ortamlara kıyasla farkedilir derecede sessizdir. Comfort Plus®, darbe seslerini (ayak trafiği)  ve ortam gürültüsünü (konuşmalar) azaltarak daha huzurlu ortamlar oluşturur. Çalışma ortamlarında ki yüksek akustik performans,konsantre çalışılmasına ve takım üretkenliğinin artmasına olumlu katkı sağlar.Ayrıca dinlenme ortamlarında, sağlamış olduğu harika ayak ve omurga konforunun yanı sıra, kişinin daha verimli istirahat edebilmesine imkan verir. Bağımsız pek çok çalışma sonucu göstermektedir ki iyi bir akustik ortam edinilen bilginin kalıcılığını arttırır, hatalar ile ,baş ağrısı ve ses teli sorunlarını azaltır.

Comfort Plus®, sert tabanlı halılara göre akustik performansı %50  oranına kadar artırır.

 

grafikler

 

Cushion tabanın, ayakta veya oturma pozisyonunda farketmeksizin, vücuda binen yükü azaltarak, konforu arttırmaya ve yorgunluğu azaltmaya çok büyük katkısı vardır. Gün sonunda, Cushion tabanlı ortamdaki ofis çalışanları, diz, ayak, sırt ve bileklerinde çok ciddi farklar hissederler. Bu etkinin haftalar ve aylar sonra genel sağlık durumuna katkısı daha da artar. Bu sadece sağlık konusunda değil, çalışanların üretkenliği ve morali açısından da çok olumlu sonuçlara sebep olur.

 

 

kas ağrısı

Comfort Plus®, bacaklara binen yükü ve kas yorgunluğunu sert tabanlı halılara göre %24’e kadar azaltır.

Pek çok bağımsız araştırma sonucu göstermektedir ki konforun ve akustik değerlerin iyi olması, müşterilerin alışveriş sırasında bulundukları mağazada daha fazla vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

Otellerde daha dinlendirici ve lüks bir ortam, konuklara, kendilerini daha çok evlerinde hissettikleri bir müşteri deneyimi yaşatarak daha uzun konaklamalarını sağlar.

Açık hücreli Cushion taban (Open Cell PU Cushion Backing),  yüksek performanslı atletik spor ayakkabılardaki teknoloji ile aynıdır.

Çoğu binada zemin kaplamaları, en çok kullanılan ve sömürülen iç mekan mimari malzemelerdir. Bunun yanı sıra, zemin malzemelerinin çok geniş alana yayılmasından dolayı, görünümünü uzun süre yıpranmadan koruyabilmesi, iç mekanın estetik şıklığını kaybetmemesi açısından son derece önemlidir. Cushion taban, halı yüzeyini ve ipliği ağır trafik ve aşınmaya karşı koruyarak, halının ömrünü %50’ye varan oranda arttırır.

taban detay

Comfort Plus®, halının ömrünü sert tabanlı halılara göre %50’ye varan oranda arttırır.

sustain

 

Cushion tabanlı halılar, büyük oranda geri dönüştürülüp tekrar aynı amaç için üretilebilir. Sağladığı bu sürekli geri dönüştürülebilir olma özelliği ile, diğer taban sistemlerine göre daha çevrecidir. LEED, BREEAM vb… çevre sertifika programlarına maksimum katkı sağlamaktadır.


Function Plus™  Özel Bitümen Taban

 

Akustik ve konforun daha az önemli olduğu veya bütçesi kısıtlı olan projeler için Cushion Back yastık tabanın yanı sıra sert ve esnek taban Function Plus™ tercih edilebilir. Milliken Ar-Ge grubunun geliştirdiği özel kimyasal formül sayesinde, Function Plus™ taban, ısı değişimlerine karşı gösterdiği boyutsal kararlılığının yanı sıra, diğer sert tabanlı halılara göre %10 hafif olup binaya daha az yük binmesini sağlar. Function Plus™ tabanın daha esnek olması, kolay  taşınması, kesim ve montajının daha kolay olması ile zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlar. Yine özel kimyasal formülü sayesinde Function Plus™, diğer sert tabanlı halılarda olduğu gibi kırılgan değildir.Bu özellik aynı zamanda, tüm mekanik ve fiziksel özelliklerini her zaman muhafaza edeceği anlamına gelir.

 

function plus

 

Function Plus™ taban, yüksek performansa sahip bileşenlerle üretilmiş olup daha az yüksekliğe sahip olup zemin yüksekliğinin sınırlı olduğu mekanlar için idealdir.

Function Plus™, cam elyafları ve polimer dolguları ile güçlendirilmiş modifiye bitümen taban ile polyester kumaş içerir. Bu katmanlar sayesinde mükemmel boyutsal kararlılık,  modülerlik, temizlik ve bakım kolaylığı sağlar.

 

function detay

 

 

TractionBack®  Yapıştırıcı Gerektirmeyen Taban

 

Milliken,  yapıştırıcı ihtiyacını ortadan kaldıran en gelişmiş karo halı taban sistemini tasarlamıştır. TractionBack®, PVC içermeyen, yapıştırıcı, film ya da bant gerektirmeden uygulanabilen özel bir halı tabanıdır. Uygulandıktan sonra kaymaz, ancak gerektiğinde kolayca zeminden kaldırılabilir. Montaj sırasında yapıştırıcı kullanılmadığı için, VOC (uçucu organik bileşen) salınımını ortadan kaldırarak iç mekan hava kalitesini arttırır, LEED, BREEAM vb… çevre sertifika programlarına maksimum katkı sağlar.

 

 

 

traction back ins