Designflooring Lüks vinil zeminler (LVT)

Lüks Zemin Kaplaması – LVT

1973’te küçük bir aile şirketi olarak yoluna başlayan Karndean, bugün dünyanın en ünlü ve saygı değer lüks zemin kaplaması üreticilerinden biridir. Birleşik Krallık’ta kurulan şirket, günümüzde dünyanın dört bir yanında 300’den fazla çalışana sahiptir.

Designflooring ise 2004’te Karndean’in Avrupa kolu olarak kurulmuştur.

Designflooring, en iyi stil, en yüksek kalite ve performansı, mümkün olan en düşük çevresel etkiyle üretir:

• Tüm Designflooring ürünleri uluslararası ISO 14001 çevre yönetimi ve ISO 9001 kalite yönetimi standartlarına uygundur.
• Düşük uçucu organik bileşik (VOC) emisyonuyla iç mekan hava kalitesini iyileştirdiği ve %100 geri dönüşebilir olduğu için FloorScore sertifikalıdır.
• Geri dönüştürülmüş materyaller kullanılarak paketlenen zemin kaplamaları, verimli yollarla alıcıya ulaştırılır.
• Birleşik Devletler Yeşil Bina Konseyi’ne (USGBC) üye olan Designflooring’in tüm ürünleri LEED sertifikası puanı kazandırır.
• Tüm ürünleri düşük VOC emisyonlu olan Designflooring, Environmental Product Declaration (EPD) belgesine sahiptir.

Looselay

Yapıştırıcı ihtiyacını ortadan kaldıran Looselay’in hızlı ve kolay montaj imkanı sayesinde faaliyetlerini durdurmak istemeyen yoğun işyerleri için tadilat süreleri kısalır.

Looselay;

• Ticari yapılar ve konut projeleri için,
• Ofisler ve okullar gibi altyapıya (elektrik ve su tesisatı vb.) ulaşmaya ihtiyaç duyulan yerler için,
• 13 dB yüksek akustik performansı ile, akustiğin önemli olduğu kalabalık aile evleri ve ofis ortamları gibi mekanlarda uygulama için,
• Sunduğu ayak altı konforu sayesinde, bacak ve kas yorgunluğunun söz konusu olduğu otel ve mağaza gibi mekanlar için idealdir.

Kolay değiştirilebilme ve modüler uygulama özelliği sayesinde mekanlarda geçici olarak kullanılabilir. Plakalar zarar gördüğünde kolayca yenisi ile değiştirilebilir.

Depolaması kolay olan ve az yer kaplayan Looselay, %100 geri dönüşümlüdür ve alttan ısıtmaya uygundur.

Looselay Longboard

Looselay Longboard 1.50 m’lik uzunluk ile fark yaratan ahşap desenli yeni bir seridir. Looselay ile aynı teknik özelliklere sahiptir.

Looselay Longboard serisi altında 3 desen grubu ve toplam 12 farklı ahşap desen çeşidi bulunur:

• European Oaks (Avrupa meşesi)
• American Pine (Amerika çamı)
• Australian Woods (Avusturalya ağacı)

Korlok 5G  ve Rigid Core 2G

Korlok 5G ve Rigid Core 2G, K-Core teknolojisi sayesinde mevcuttaki parke, seramik veya ahşap zeminlerin üstüne mükemmel bir şekilde uygulanabilir. Kilitleme mekanizmasına sahip, serbest döşenebilen, dayanıklı ve sağlam bir zemin döşemesidir. Köpük taban sistemine yerleştirilmiş sağlam, hızlı kilitleme mekanizması sayesinde zemindeki hataları gizler. Hem dayanıklı hem de su geçirmez olması ile LVT ürünler arasında öne çıkan Korlok 5G ve Rigid Core 2G, 19 dB ile 21 dB arasında akustik katkı sağlar.

Gluedown Seriler

Gluedown seriler, yapıştırıcı kullanılarak uygulanır.

ArtSelect

Art Select koleksiyonunda, ilham alınarak üretildikleri doğal materyalleri yeniden yaratmayı amaçlayan en karmaşık tasarımlar yer alır.
Koleksiyon 20 yıl garantilidir.

Monet

Monet koleksiyonu, zamansız bir çekiciliğe sahip olan düzgün, ince ahşap döşeme plakaları ve daha geniş dokulu karoları bir araya getirir.
Koleksiyon 20 yıl garantilidir.

Van Gogh

Daha belirgin ağaç halkası detaylarıyla, ahşap efektli büyük döşeme plakaları; Van Gogh koleksiyonunda geniş bir ton çeşitliliğinde kullanıcılara sunulmakta.

Opus

Daha yeni ve çağdaş tasarımları içeren Opus koleksiyonu, en büyük boyutta karolar ve döşeme plakalarından oluşur.

Rubens

Rubens koleksiyonu ahşap ve taşın esas niteliklerini geniş bir etki ve stil yelpazesiyle yakalar.

Designflooring Easy-Fit teknolojisi

Zemin altı servis alanlarına kolayca ulaşılmasına da imkan tanıyan Designflooring Looselay ve Palio Clic Easy-Fit sistemleri ile kaplanan zeminin kısmen değiştirilebilmesi, bakım ve onarım kolaylığı sağlar.

Easy-Fit zemin kaplamaları için sadece sağlam, pürüzsüz ve tozdan arındırılmış bir alt döşemeye ihtiyaç duyulur.

İsminin de belirttiği gibi “serbestçe serilerek” uygulanan sistem, normal şartlarda yapıştırıcı gerektirmez. Bu özellik sayesinde geri dönüşümlü olan plakalar, istendiğinde kolayca kaldırılarak başka bir mekana taşınabilir.

Lütfen mümkünse uzman ekiplerimizden zemin keşfi talebi oluşturunuz ve zemin keşif raporlarımıza göre uygulama talimatlarını teyit ediniz.