Vescom Duvar Kaplaması Çeşitleri

Vescom’un Tekstil Duvar Kaplamaları koleksiyonu, ustalıkla hazırlanmış el işçiliği malzemeleri 10 özel tasarım ile kullanıcıların beğenisine sunuyor. Tasarımlar, dokuma duvar kaplamasına yönelik yeni yaklaşımlarla nasıl farklı lüks görünüm ve atmosferler yaratabileceği üzerinde duruyor.

Vescom’un kendi tesislerinde üretilen koleksiyon, markanın kumaş yapımı konusundaki geniş bilgisine ve malzeme üreticisi olarak sahip olduğu deneyime dayanıyor. Bu kapsamda; geri dönüştürülmüş yün, (geri dönüştürülmüş) polyester, keten, ipek, kâğıt hamuru, polietilen gibi her bir malzemenin kendine has özelliklerinden yararlanılarak çeşitli doku, ölçek ve yüzeye sahip ürünler üretildi.

Kullanılan malzemeler değişkenlik gösterse de tekstil duvar kaplamaları koleksiyonu organik ve el işçiliği malzemelerde bulunan tesadüfi güzellikleri ortaya koyuyor. Doğadan alınan ilhamı nötr bir renk paletiyle birleştiren tekstil duvar kaplamalarının her biri, kendi lüks anlayışlarının ifadesini ortaya koyuyor. Sunulan tüm ürünler, günümüzün üst düzey iç mekânlarını yüceltmeyi, onlara zengin maddesellik, dokunsallık, karakter ve konfor katmayı hedefliyor.

Vescom’un Tekstil Duvar Kaplamaları koleksiyonunda bulunan 10 tasarım ise şöyle: “Ladon”, “Rila”, “Morris”, “Mare”, “Ganzu”, “Sinkiang”, “Linosa”, “Dale”, “Fraser” ve “Jewel”.

Koleksiyonlar

Ladon

Ladon Duvar Kaplaması

Jakarlı dokumaların zengin tarihine atıfta bulunan “Ladon”un farklı renklerdeki çözgü ve atkı iplikleri, renk kombinasyonuna bağlı olarak daha belirgin veya daha sade bir kontrast yaratarak dokumanın duvarda öne çıkmasını sağlıyor. Bu görünür dokuma yapısı, tekstil duvar kaplamasının düzensiz görünümüyle birleşerek ortaya konulan işçiliğe vurgu yapıyor. %100 polyesterden üretilen ve keten benzeri bir görünüme sahip Ladon, bal ve saman tonlarının da yer aldığı dokuz renk seçeneğiyle sunuluyor.

Rila

Rila Duvar Kaplaması

Tasarımıyla mimari ızgaraların grafik ritmini anımsatan polyester duvar kaplaması “Rila”, %59 geri dönüştürülmüş içerikten meydana geliyor. Geleneksel çapraz örgü sepetlerin modern ve minimalist bir yorumu olan ürün; beton, granit ve tuğla gibi mimari malzemelerden esinlenen dokuz tonla sunuluyor.

Morris

MorrisDuvar Kaplaması

Süet ile kadife benzeri dokusuyla polyester duvar kaplaması “Morris”, iç mekânlara lüks bir konfor katmanı sunuyor. Kadife etkisine benzer şekilde, dokunulduğunda görünümünü hafifçe değiştirerek duvarlarda organik bir hareket, canlı bir ışık ve karanlık bir nüans yaratıyor. Hafifçe süpürülmüş görünümü, fırçalanmış betonu anımsatsa da mekânları fiziksel olarak yumuşatma avantajıyla öne çıkıyor. Deri ve kum, taş ve kabuk, kil ve seramikleri anımsatan 14 renkte sunulan ürünün hiçbirinin birbiriyle aynı olmaması da iç mekânlarda eşsiz bir görünüm vadediyor.

Mare

Mare Duvar Kaplaması

Dikkat çekici tasarımıyla “Mare”, üst düzey oteller, restoranlar ve barlarda sıklıkla tercih ediliyor. %70 kâğıt hamuru ve %30 polyesterden üretilen bu ürün, koleksiyondaki tek dokumasız malzeme olma özelliği taşıyor. Yelpazesinde 13 renk seçeneği sunan Mare; görünür preslenmiş lifleri ve altın, bakır, bronz ve gümüş ışıltılar içeren organik deseniyle öne çıkıyor.

Ganzu

Ganzu Duvar Kaplaması

İpeğin tarihini, lüks ve modayla olan bağlarını klasik ama çağdaş bir duvar kaplamasıyla yorumlayan “Ganzu”, %100 doğal ipek duvar kaplamasıyla birinci sınıf ve ayrıcalıklı bir görünüm sunuyor. Işıkla etkileşime giren yüzeyi sayesinde iç mekânlarda ışıltılı bir parlaklık ve mekânsal bir ifade yaratan Ganzu’nun 16 dikkat çekici rengi arasında altın ve bakır gibi metalik tonların yanı sıra zengin bordo ve çelik grisi safir de yer alıyor.

Sinkiang

Sinkiang Duvar Kaplaması

%100 doğal ipek duvar kaplaması “Sinkiang”, mat bir görünüme sahip olmasına rağmen iç mekânlarda yumuşak bir parlaklık ortaya koyuyor. Ham görünümü, bilinçli düzensizlikleri ve yatay çizgili dokusu ile doğal, el işçiliği malzemelerde bulunan beklenmedik güzellikleri kucaklıyor. Sinkiang’ın nötr ve altın tonları ile soft morlardan meydana gelen iki tonlu dokuz rengi, doğal taşlardan elde edilmiş izlenimi uyandırıyor.

Linosa

Linosa Duvar Kaplaması

Keten bitkisinin liflerinden üretilen %100 keten duvar kaplaması “Linosa”, el dokuması görünümü ve dokusuyla bitki bazlı köklerini ifade ediyor. Biyo-bazlı el yapımı tekstil duvar kaplaması Linosa’ya dekorasyon için hiçbir şey eklenmediği gibi, renk de uygulanmıyor; doğal veya ağartılmış, ürünün dokuz nötr tonu da ketenin saf özünü ortaya koyuyor.

Dale

Dale Duvar Kaplaması

Yünden yapılmış doğal ve sürdürülebilir bir duvar kaplaması olan “Dale”, tüketici sonrası giysilerin %70 oranında geri dönüştürülmesiyle üretiliyor. Konfor, refah ve lüksün saf ve sade tarafına odaklanan yumuşak tekstil duvar kaplaması, kumlu bozdan derin arduaza kadar topraktan ilham alan yedi renk seçeneğiyle sunuluyor. Yünün konfor ve kaliteyle olan bağlantısı Dale’i otel alanları için ideal kılarken ofis ve konferans salonlarındaki paneller için de doğal bir seçim olarak öne çıkıyor.

Fraser

Fraser Duvar Kaplaması

Yüksek performanslı polietilen bant ipliğin potansiyellerini araştıran “Fraser”, lüks görünümü dayanıklılıkla birleştirerek son derece güçlü ve yüksek performanslı bir tekstil duvar kaplaması sunuyor. İpliğin doğal opaklık ve parıltısı sayesinde dokuz renk seçeneğinin her biri mekândaki ışığı çevreye yumuşak bir şekilde yansıtarak eşsiz bir atmosfer yaratıyor.

Jewel

Jewel Duvar Kaplaması

Çok yüzlü değerli taşlardan ilham alan “Jewel”; zengin, çok renkli ifadesi, dikey çizgileri ve düzensizliği ile öne çıkıyor. Bir endüstri yeniliği olan ürün, iki ipliğin birleşiminden oluşuyor: tekstil duvar kaplamasına parlak bir etki veren polietilen bant ipliği ve geri dönüştürülmüş polyester ipliği. 18% geri dönüştürülmüş içeriğiyle Jewel, lüksü çağdaş bir dokunuşla birleştiriyor. 13 canlı renk seçeneğinin her birinde üç farklı renk kullanılması nedeniyle Jewel, benzersiz şekilde tasarlanmış bir tekstil görünümü sunuyor. Dayanıklı yapısının yanı sıra kullanılan yenilikçi mühendislik ile üretimi için gereken malzemelerin de en aza indirilmesi sağlanıyor.

1971’den bu yana yüksek teknolojiyle üretilen nitelikli duvar kaplamaları, döşemelik ve perdelik kumaşları Hollanda Deurne’deki merkez ofisi ve dünya genelindeki satış ağıyla müşterilerine ulaştıran marka, Vescom Türkiye yetkisinde PETRA The Flooring Co. çatısı altında Türkiye’deki yapı sektörüne sunuluyor. Vescom ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiye Vescom sayfamızdan ulaşabilirsiniz.