Vescom wallcovering Tonga

Görsel: Vescom Tonga Vinil Duvar Kaplaması

Portföyünü zemin ürünlerinin ötesine taşıyan PETRA The Flooring Co., duvar kâğıdı, döşemelik kumaş ve perde kumaşları konusunda dünyanın en iyi markalarından Vescom ürünlerini C&A Ltd. yetkisinde kullanıcılarına ulaştırıyor.

İnsan ve malzeme sağlığına odaklanan Cradle to Cradle sertifikasyonuyla üretilen Vescom ürünleri, 2022 teması “Architecture for Well-being” (Esenlik için Mimarlık) olarak belirlenen Dünya Mimarlık Günü kapsamında da tasarımcıların seçimlerinde ön plana çıkıyor. Duvarlar, bir yapının iç mimarisinin büyük bir bölümünü oluşturduğundan, bir ortamın genel görünümü ve atmosferi üzerinde önemli bir etki yaratmakta. Kullanıcılar, iç mekânlarda sağlıklı, dokunsal ve estetik malzemelerin tercih ediyor. Vescom vinil duvar kaplamaları ise, hijyenik, dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemenin tüm avantajlarını modern ve estetik tasarımlarıyla birleştirerek bu beklentileri yüksek ölçüde karşılıyor, kullanıcıların mekânsal deneyimlerini olumlu yönde etkilemeyi başarıyor.

Vescom markasının vinil duvar kaplama ürünlerinde mekânların sağlık, esenlik ve hijyen kriterlerine odaklanan başlıca 6 faktör öne çıkıyor:

1)Dayanıklılık ve Uzun Ömürlülük

Vescom vinil duvar kaplamaları, 10 ila 15 yıl arasında bir kullanım ömrüne sahiptir, boya ve cam elyafından daha iyi performans gösteriyor.

2)Yangın Geciktiricilik ve Işığa Karşı Direnç

Vescom vinil duvar kaplamaları hem kurum içi hem de harici testlerden geçerek yüksek seviyede yangın geciktirici özelliğiyle öne çıkıyor. Renklerin ışığa maruz kaldığında solmaya karşı direnci de benzer şekilde test ediliyor.

3)Sağlıklı, Bilinçli Çözümler

Vescom, ISO 14001 çevre yönetim sistemi doğrultusunda kontrol ediliyor ve sertifikalandırılıyor. Vinil duvar kaplamaları, çevre dostu bir şirket içi üretim süreci kullanılarak üretiliyor ve düşük VOC emisyonuna sahip (Fransız sertifikasyon programı Émissions dans l’airintérieur’a göre A+ sertifikası). Su bazlı mürekkeplerle oluşturulan vinil filmler insan sağlığına zarar veren ftalat kimyasalını içermiyor. Ayrıca Vescom, vinilin sürdürülebilir üretimini ve kullanımını teşvik etmek amacıyla uluslararası vinil işleme endüstrisi girişimi Vinyl Plus üyeleri arasında yer alıyor.

Vescom wallcovering Greenbox

Görsel: Vescom Greenbo Vinil Duvar Kaplaması

4)Kolay Temizlenebilir ve Dezenfekte Edilebilir

Vinil duvar kaplamaları, kolay temizlenebilir ve dezenfekte edilebilir olup, iç mekânlarda yüksek düzeyde koruma sağlıyor. Standart ev temizlik ürünleri ve Vescom temizleyici ile ürünler, diğer yaygın duvar yüzeylerinden daha kapsamlı bir şekilde temizlenebiliyor ve dezenfekte edilebiliyor; bu, yoğun trafikli alanlarda özellikle önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

5)Alkol ve Aktif Klor ile Dezenfekte Edilebilme

Hijyeni daha da ileri götüren Vescom Protect ile vinil duvar kaplamaları, estetiği bozulmadan yoğun temizlik ve dezenfeksiyona dayanabilen, leke tutmazlığı yüksek bir çözüm sunuyor. Vescom Protect’in son derece dayanıklı yapısı, hastaneler gibi periyodik olarak yoğun temizlik ve dezenfeksiyon gerektiren mekânlar için doğru seçim haline getiriyor. Vescom Protect ayrıca özelleştirilmiş, ultra hijyenik duvar kaplama çözümleri oluşturmak için dijital baskı hizmetleriyle de birleştirilebiliyor.

Vescom wallcovering Tupai

Görsel: Vescom Tupai Vinil Duvar Kaplaması

Nitelikli, sağlıklı ve yenilikçi yaşam alanları yaratmak isteyen profesyonellerin çözüm ortağı olan PETRA, tüm faaliyetlerini çevreye, doğaya ve insana saygılı bir şekilde gerçekleştirme misyonunu sürdürüyor. Bu doğrultuda C&A Ltd. yetkisinde “well-being” kavramına yönelik Ar-Ge çalışmalarıyla üretilen ve PETRA çatısı altında sunulan Vescom ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.